פראג עם ילדים

טיול עם ילדים בפראג הוא מהנה מאוד. אם באים עם ילדים קטנים לפראג או אם באים עם ילדים יותר גדולים בני 12-15, יש הרבה מה לעשות. ריכזנו פה כמה המלצות להנאתכם.

החלפת המשמרות במצודת פראג

כל שעה עגולה (בקיץ מ-07:00-20:00 ובחורף עד 18:00), כאשר בשעה 12:00 הטקס הוא חגיגי וכולל נגינה. מקום הטקס ליד שער מטיאש. למיקום על המפה לחץ כאן 

החלפת משמרות במצודת פראג

השעון האסטרונומי בכיכר העיר העתיקה

זהו השעון העתיק ביותר הפעיל כיום. עבר שיפוץ לאחרונה ונראה יפה ומצוחצח. כל שעה עגולה (מתשע בבוקר עד תשע בערב) מצלצל ויוצאים משני החלונות פסלים קטנים. התעדכנו בשעות באתר הזה וכן תהנו מסיור וירטואלי במגדל עצמו.

השעון האסטרונומי בפראג

מוזיאון השוקולד והשעווה (באותו מבנה)

שוקוטופיה וקנדיטופיה - תענוג לילדים. מוזיאון שוקולד, חנות שוקולד, בית קפה, וממול ברחוב Celetná 10) candytopia) אפשר לראות איך מכינים סוכריות – מרתק! ראו כאן את האתר שלהם.

מוזיאון השוקולד בפראג

מוזיאון החושים

מאוד מומלץ לילדים. תעתועים שונים ומשונים כמו לשכב על מיטת מסמרים או לרחף באוויר. לחצו כאן לאתר המוזיאון

מוזיאון החושים בפראג

גבעת פטרז'ין (פטרין)

גבעת פטרז'ין (פטרין) היא פארק יפייפה על גבי גבעה, שאפשר לעלות לחלק העליון שלה עם פניקולר (כמו הכרמלית בחיפה), שזו חוויה בפני עצמה. במעלה הגבעה ישנן מספר אטרקציות, ביניהן מגדל תצפית שהוא העתק מוקטן של מגדל אייפל, מבוך מראות קטן ומצפה כוכבים. הגבעה כולה מלאה שבילים קסומים מתפתלים ותצפיות נהדרות על העיר כולה. ראה כאן על מגדל התצפית

עליה בפוניקולר פטז'ין

גן החיות

בכל עיר גדולה יש גן חיות, אז מה כל כך מיוחד בגן החיות של פראג? הגן גדול, יפה, עם שבילים מתפתלים ומעניינים. הגן בנוי על גבעה, ולכן כדאי קודם לעלות על רכבל הכיסאות שסמוך לכניסה, ולרדת מלמעלה עד למטה. לאתר הגן ראו כאן. שימו לב שהגן לא נמצא במרכז העיר, אבל כדאי מאוד להגיע אליו. איך מגיעים? קחו את קו המטרו האדום עד לתחנת Nádraží Holešovice ומיד ביציאה קחו את אוטובוס. קו 112 עד לתחנה אחרונה Zoologická Zahrada. יהיה גם כתוב בתחנה שהאוטובוס מגיע לגן החיות. מול גן החיות יש גן בוטני יפייפה וארמון טרויה עם גינה נפלאה לידו. אפשר למעשה לבלות יום שלם במקום, ויש גם מסעדה צ'כית בכניסה לגן החיות.

גן החיות של פראג

שכירת סירות פדלים על נהר הוולטבה

אין מראה יפה מזה של סירות הפדלים הרבות על הנהר ביום בהיר ויפה בפראג. אם מזדמן לכם להיות בפראג במזג אוויר טוב, לא קר מדי ולא גשום, תשכרו סירה עם הילדים. חוויה כייפית לכל המשפחה. לאתר שכירת הסירות ראה כאן. מיקום שכירת הסירות במפה ראה כאן.

סירות פדלים על נהר הוולטבה

המוזיאון הטכנולוגי הלאומי

המוזיאון הטכנולוגי הלאומי יעניין את הילדים הסקרנים וגם את המבוגרים שנשארו ילדים סקרנים. במוזיאון פריטים רבים מתחומים טכנולוגיים מגוונים, ביניהם תצוגות מתחלפות וגם אינטראקטיביות. במוזיאון תראו מכוניות מיוחדות, מטוסים, תצוגה על צילום, על דפוס, תצוגת שעונים, ועוד ועוד. לאתר המוזיאון כנסו כאן.

המוזיאון הטכנולוגי בפראג

חנות הצעצועים המליס

חנות שהיא חוויה בפני עצמה. החנות נמצאת במרכז העיר בין כיכר וצלאב לקניון הפלדיום, והיא בעצם גן עדן לילדים, ובה כמה חוויות בתשלום, שכדאי להיכנס אליהן: חווית מציאות מדומה עם הגולם מפראג, בית פרפרים ועוד. ראו באתר החנות כאן.

חנות הצעצועים המליס פראג

התיאטרון השחור

זהו תיאטרון המציג דמויות זוהרות במופע ריקוד ותנועה על רקע שחור ומתאים מאוד לילדים. בפראג יש מספר תיאטראות, ביניהם וואו ואימאז'. לתיארון וואו כנסו כאן. לתיאטרון אימאז' כנסו כאן (האתר כולל הסברים בעברית)

 

התיאטרון השחור פראג